svētdiena, 2013. gada 2. jūnijs

Overloks Janome MyLock (apskata autore-Kintija)


Par savu overloku stāsta Kintija no Turbosēnes bloga

Overloka modelis un ražotājvalsts.
Janome MyLock 134D, ražots JapānāAptuvenā cena iegādes laikā.
80 Ls, iegādāts lietots. Instrukcijā pamanīju ievietotu lapiņu, kur teikts, ka kāds to iegādājies 1999. gadā. Pieļauju, ka jauns maksā vismaz 2x dārgāk.

Iegādes vieta (šeit var minēt arī garantijas servisa ilgumu/kvalitāti utt., ja tāds ir)
Iegādāts Labās Mantas veikalā Rīgā, Ganību dambī 25d (http://www.labasmantas.lv/) kur bija pieejami vairāki lietot overloki un šujmašīnas, gan parastās, gan rūpnieciskās. Garantijas serviss šajā gadījumā sen kā beidzies.

Tips - proti, vai tā ir mehāniskā, elektromehāniskā, elektroniskā vai kompjuterizētā.
Elektromehānisks overloks.

Dūrienu veidu skaits (šeit varbūt var arī minēt, kurus dūrienu veidus visbiežāk izmantojat, un vai apmierina to kvalitāte)
Ja vien overlokam tos sauc par dūrieniem tad instrukcijā minēti šādi - parastais overloka dūriens, ielocītās malas un dekoratīvās ielocītās malas šuve, šaura šuve, dekoratīvā mala, ieloce ar locījumu virspusē, savilkums. Kopā sanāk 7. Mani interesē, vai arī tā saucamais 'kurbulis' šeit strādā, ko izmanto pavisam plānu audumu apstrādē - tas apstrādā malu bez atlocīšanas šaurā dūrienā vienalicīgi veidojot viļņainu malu. Neesmu pārliecināta, vai ar šo mašīnu to ir iespējams panākt.

Pamatā izmantoju parasto overloka dūrienu un tā kvalitāte apmierina. Protams, pie katra auduma spriegotāji un diferenciālis ir jāparegulē. Arī trikotāžai paredzētie uzstādījumi, kas minēti instrukcijā, apšuj malas labi un vienlaicīgi elastīgi.
Rakstot šo aprakstu, izmēģināju arī pārējos dūrienus, ko iespējams:

Dekoratīvā mala - ļoti glīta dekoratīvas malas apstrāde

Ieloce ar locījumu virspusē - neesmu pārliecināta, ka tā tam jāizskatās, jo šeit nepieciešama speciālā 'Ielocītās malas adatu plāksne', kuras man nav jo komplektācijā nāca līdzi tikai pedālis.

Savilkums - prasītos, ja savilkumu varētu veidot vēl ciešāku, šis ir maksimālais, ko spēju izveidotDūriena minimālais un maksimālais platums/garums
Zobiņu darbības proporcijas - 0,7-2 mm
Dūrienu garums - 1-4 mm
Diega nostiepums visiem 4 diegiem - 0-9

Diega ievēršana
Manuāla diega ievēršana, piepalīdzot ar kādu spicu pinceti. Ievēršanu atvieglo instrukcija zem priekšējā paneļa.Diegi un adatas
Iespējams apstrādāt malas gan ar 3 diegiem un vienu adatu, gan ar 4 diegiem un divām adatām.Piederumu komplektācijā vajadzētu ietilpt:
Bet, tā kā iegādājos overloku lietotu, tad nekas no kompletācijas piederumiem līdzi nenāca. Nācās pašai pagādāt šādas lietas:
  • pinceti diegu ievēršanai
  • skrūvgriezi adatu nomaiņai
  • overloka adatas
Kā tiek galā ar biezu audumu, ādas un kažokādas šūšanu
Visbiezākais, kas šūts, ir biezi stepēts audums salikts 2 kārtās. Tiek galā ar darbiņu labi.

Kā tiek galā ar ļoti smalku audumu šūšanu
Nav bijuši manā rīcībā ļoti smalki audumi, plāna kokvilna ir gadījusies, bet tika galā labi.

Vai šujmašīna ir “izvēlīga” diegu ziņā
Salīdzinot ar citiem overlokiem, šis neizrāda lielas kaprīzes diegu ziņā. Visus manus standarta diegus ir ņēmis pretim.

Kādiem darbiem pārsvarā izmantojat šo overloku
Ir šūti pārsvarā vieglie apģērbi, stepēti audumi, ūdens necaurlaidīgi audumi. Labi tiek galā ar staipīgu trikotāžu.

Cik ilgi tas jums kalpo
nepilns gads

Tad nedaudz brīvākā formā varētu pastāstīt par šujmašīnas plusiem un mīnusiem.
Īstenībā, par šo overloku ir vairāki stāsti. Šoreiz padalīšos ar ne-tehnisko informāciju :) .

Pirmkārt, saņēmu to kā dāvanu no sava vīra, kurš, man neko nesakot, bet zinot, ka reizēm čīkstu par overloku, vienu dienu atnāca mājās ar palielu kasti padusē. Jāver vaļā bija man un jāsāk aiz priekiem lēkāt. Labākais bija tas, ka pirms tam tas tika aizvests uz apkopi pie meistara, lai viņš uzasina griezējnazi un pieregulē kas nepieciešams, lai varētu pilnvērtīgi darboties.

Otrkārt, tam līdzi nenāca nekādi piederumi, nebija pat instrukcijas. Neatceros kāpēc, bet man ienāca prātā doma nākamajā dienā aizdoties uz Labās Mantas veikalu un paskatīties, vai citām mašīnām tur ir instrukcijas un varbūt man palaimēsies kautko nokopēt no tām. Aizgāju un tur, gandrīz kā pirmo, ieraudzīju SAVA overloka instrukciju guļam plauktā. Kārtīgi apskatījos plauktos un pajautāju pārdevējam, vai konkrētais modelis vēl ir pārdošanā, uz ko viņš teica, ka nesen tas esot nopirkts un vēl viena tāda eksemplāra neesot. Tas noveda pie secinājuma, ka instrukcija ir no mana overloka un gaidīt-gaidīja manu parādīšanos :)
Treškārt, instrukcija ir latviešu un arī vairākās citās valodās. Tajā izmantotā valoda ir nedaudz savādāka un arī zīmējumi ar nelielu vecīguma 'piegaršu'. Bet tas taisni ir labi, jo zīmējums par to, kādas adatas nedrīkst lietot, ir pats labākais:
Ceturtkārt, tā kā man ir Janome šujmašīna, tad šī overloka pedālis der arī šujmašīnai. Tas nozīmē, šujot nav jāmaina pedālis nevienu brīdi, var izmantot vienu abām mašīnām.

Vienīgo mīnusu šīm overlokam varu minēt diezgan piņķerīgo pirmā diega ievēršanu. Bet tas, es pieļauju, ir kopīgs lielākajai daļai overloku, kuru diegus jāver ne-automātiski.

Ja būtu iespēja šo pašu modeli pirkt vēlreiz, vai to darītu? Vai ieteiktu citiem?

Jā, varu ieteikt to citiem, noteikti kā pirmo overloku. Ja gadīsies iegādāt papildus atlocītās malas adatu plāksni, tad varēšu to izmantot pilnībā.

5 komentāri: